Tulokset KU-Rastit Riihikallio 01.06.2011


 

7 km 5 km 3 km 1,5 km Rastireitti Rogaining

7 km

 
  (Lähti: 34, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
 
   1. Pekka Pekkala               Kerava              51.53
   2. Kimmo Karhu                 Järvenpää           53.09     +1.16
   3. Jussi Mannila               Järvenpää           58.01     +6.08
   4. Mikko Torro                 Sipoo               58.12     +6.19
   5. Aki Ylitalo                 Porvoo              58.24     +6.31
   6. Fredrik Blomster            Sipoo               58.38     +6.45
   7. Jan Alden                   Porvoo            1.02.18    +10.25
   8. Verneri Pohtala             Kerava            1.03.41    +11.48
   9. Vesa Malila                 Kerava            1.05.47    +13.54
  10. Juha Saarnio                Järvenpää         1.05.53    +14.00
  11. Jouni Vartiainen            Helsinki          1.06.14    +14.21
  12. Sami Nyman                  Kerava            1.07.11    +15.18
  13. Rune Svärd                  Porvoo            1.08.37    +16.44
  14. Robert Ingman               Sipoo             1.11.41    +19.48
  15. Toni Hyyryläinen            Vantaa            1.11.42    +19.49
  16. Antti Schroterus            Järvenpää         1.14.18    +22.25
  17. Markus Korhonen             Tuusula           1.16.16    +24.23
  18. Jukka Mikander              Kerava            1.17.22    +25.29
  19. Jaakko Helminen             Tuusula           1.19.09    +27.16
  20. Eero Meskanen               Helsinki          1.19.27    +27.34
  21. Tage Backman                Porvoo            1.20.13    +28.20
  22. Erkki Rinta-Paavola         Tuusula           1.21.33    +29.40
  23. Tony Blomster               Sipoo             1.22.09    +30.16
  24. Minttu ja Antti Rahkola     Järvenpää         1.26.30    +34.37
  25. Teemu Kollanen              Järvenpää         1.27.13    +35.20
  26. Jouni Hievanen              Nurmijärvi        1.27.32    +35.39
  27. Jyrki Nyman                 Järvenpää         1.29.46    +37.53
  28. Hannu Myllymäki             Kerava            1.31.22    +39.29
  29. Matti Toikkanen             Kerava            1.31.25    +39.32
  30. Sirkka Sarkki               Mäntsälä          1.33.53    +42.00
  31. Miikka Lahti                Tuusula           1.37.56    +46.03
  32. Mika Tsokkinen              Tuusula           1.40.02    +48.09
    - Kaija Haapamäki             Tuusula          Ei aikaa
    - Jussi Haapalainen           Kerava           Ei aikaa

 

7 km 5 km 3 km 1,5 km Rastireitti Rogaining

5 km

 
  (Lähti: 64, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)
 
   1. Hannu Harju                 Järvenpää           45.18
   2. Jouni Huttunen              Tuusula             45.31       +13
   3. Joonas Niinimäki            Tuusula             49.54     +4.36
   4. Martti Lankinen             Sipoo               50.02     +4.44
   5. Tapani Hilvenius            Kerava              51.03     +5.45
   6. Juho Mäyry                  Nurmo               51.13     +5.55
   7. Martti Kukkonen             Kerava              53.00     +7.42
   8. Pertti Räihä                Järvenpää           54.06     +8.48
   9. Antti Tervo                 Kerava              54.20     +9.02
  10. Oskar Lainio                Sipoo               54.34     +9.16
  11. Pasi Ylirisku               Sipoo               57.16    +11.58
  12. Rantala Jarmo               Helsinki            58.42    +13.24
  13. Heikki Niskanen             Järvenpää           59.23    +14.05
  14. Riikka Lautamo              Tuusula           1.00.57    +15.39
  15. Rauno Ranta                 Tuusula           1.02.43    +17.25
  16. Markku Nieminen             Tuusula           1.03.22    +18.04
  17. Tiina Lindholm              Kerava            1.04.48    +19.30
  18. Matti Takala                Tuusula           1.05.02    +19.44
  19. Yrjö Neste                  Kerava            1.05.36    +20.18
  20. Matti Vanha-aho             Tuusula           1.06.38    +21.20
  21. Pauli Wallenius             Tuusula           1.08.16    +22.58
  22. Pertti Eskola               Mäntsälä          1.08.53    +23.35
  23. Göran Furu                  Sipoo             1.09.55    +24.37
  24. Janne Hautala               Vantaa            1.10.11    +24.53
  25. Jorma Niinimäki             Tuusula           1.10.47    +25.29
  26. Paul Winqvist               Järvenpää         1.11.33    +26.15
  27. Jukka Mäkelä                Mäntsälä          1.14.25    +29.07
  28. Marko Latvala               Tuusula           1.14.37    +29.19
  29. Heikki Raitanen             Mäntsälä          1.14.39    +29.21
  30. Mika Blûchen                Helsinki          1.15.59    +30.41
  31. Erkki Kyttälä               Kerava            1.16.44    +31.26
  32. Timo Talvitie               Kerava            1.16.50    +31.32
  33. Tommi Tuominiemi            Tuusula           1.19.12    +33.54
  34. Tatu Sikanen                Vantaa            1.20.06    +34.48
  35. Niilo Pohtala               Kerava            1.21.22    +36.04
  36. Kari Karri                  Järvenpää         1.24.21    +39.03
  37. Oiva Kumpulainen            Järvenpää         1.26.44    +41.26
  38. Tarja Kankkunen             Järvenpää         1.27.38    +42.20
  39. Heimo Levamo                                  1.31.18    +46.00
  40. Jukka Rauhala               Espoo             1.31.29    +46.11
  41. Seppo Hyttinen              Tuusula           1.32.11    +46.53
  42. Olli Kumpulainen            Järvenpää         1.33.18    +48.00
  43. Risto Säynäjärvi            Sipoo             1.34.54    +49.36
  44. Anders Sjöholm              Sipoo             1.35.11    +49.53
  45. Ninni Takala                Tuusula           1.40.10    +54.52
  46. Tarja Lammi-Tertsunen       Järvenpää         1.43.00    +57.42
  47. Jenni Karri                 Järvenpää         1.49.31  +1.04.13
  48. Raimo Järvinen              Vantaa            1.51.43  +1.06.25
  49. Katja Konga                 Tuusula           1.52.00  +1.06.42
  50. Ville Jungmann              Helsinki          1.53.49  +1.08.31
    - Teuvo Penttinen             Mäntsälä         Ei aikaa
    - Matti Hakkarainen           Sipoo            Ei aikaa
    - Ari Lahdenkauppi            Tuusula          Ei aikaa
    - Jukka Salonen               Kerava           Ei aikaa
    - Juhani Mantere              Tuusula          Ei aikaa
  Hyl Juha Nurmi                  Tuusula           Hylätty
    - Esko Koliseva               Tuusula          Ei aikaa
    - Petri Parkkinen             Kerava           Ei aikaa
    - Helena Keto-Kallunki        Kerava           Ei aikaa
    - Pentti Parkkinen            Järvenpää        Ei aikaa
    - Petri Leimulahti            Tuusula          Ei aikaa
    - Mikko Aroniitty             Sipoo            Ei aikaa
    - Mika Kulmala                Järvenpää        Ei aikaa
    - Ville Teerioja              Tuusula          Ei aikaa

 

7 km 5 km 3 km 1,5 km Rastireitti Rogaining

3 km

 
  (Lähti: 66, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
 
   1. Toivo Setälä                Järvenpää           38.15
   2. Paavo Holappa               Järvenpää           40.19     +2.04
   3. Pertti Sainio               Mäntsälä            41.24     +3.09
   4. Unto Kervinen               Tuusula             41.51     +3.36
   5. Mika Määttä                 Sipoo               42.04     +3.49
   6. Asko Lindholm               Kerava              44.58     +6.43
   7. Vei-Pekka Laasonen          Vantaa              46.36     +8.21
   8. Hannu Meijer                Kerava              46.39     +8.24
   9. Erkki Erkkilä               Järvenpää           47.39     +9.24
  10. Rolf Forsström              Sipoo               47.48     +9.33
  11. Ralf Rönn                   Porvoo              48.08     +9.53
  12. Timo Lehikoinen             Järvenpää           48.29    +10.14
  13. Ari Haajanen                Tuusula             49.04    +10.49
  14. Maija Mäkinen               Järvenpää           51.20    +13.05
  15. Bengt Gustafsson            Sipoo               51.50    +13.35
  16. Raimo Alm                   Järvenpää           52.47    +14.32
  17. Voitto Teerihauta           Kerava              54.37    +16.22
  18. Minnami Hatakka             Tuusula             55.24    +17.09
  19. Ulla Talvitie               Kerava              56.02    +17.47
  20. Jorma Niskanen              Tuusula             56.05    +17.50
  21. Eila Pekkarinen             Kerava              56.51    +18.36
  22. Kristiina Ahlqvist          Vantaa              57.27    +19.12
  23. Saara Saalo                 Mäntsälä            57.29    +19.14
  24. Tero Antila                 Kerava              57.49    +19.34
  25. Hans Ekholm                 Porvoo              58.25    +20.10
  26. Keijo Lindberg              Porvoo              58.26    +20.11
  27. Marketta Kaaranen           Kerava              59.00    +20.45
  28. Jouko Reponen               Järvenpää           59.20    +21.05
  29. Aleksi Puusaari             Tuusula             59.27    +21.12
  30. Mia Perälä                  Kerava            1.00.04    +21.49
  31. Jorma Sirainen              Kerava            1.02.16    +24.01
  32. Veera Hatakka               Helsinki          1.02.18    +24.03
  33. Torolf Blomqvist            Sipoo             1.02.28    +24.13
  34. Jorma Pajunen               Kerava            1.02.53    +24.38
  35. Lauri Itävuo                Tuusula           1.03.11    +24.56
  36. Siiri Saalo                 Mäntsälä          1.03.45    +25.30
  37. Erika Tonteri               Tuusula           1.06.29    +28.14
  38. Sirpa Reponen               Järvenpää         1.12.03    +33.48
  39. Eerika ja Jarkko Salomäki   Tuusula           1.12.58    +34.43
  40. Kaarina Holopainen          Tuusula           1.13.51    +35.36
  41. Johan Koivisto              Helsinki          1.15.30    +37.15
  42. Kati Helanti                Kerava            1.16.13    +37.58
  43. Laura Hell                  Tuusula           1.17.00    +38.45
  44. Vehkajärvet                 Järvenpää         1.21.40    +43.25
  45. Katja Sirola                Kerava            1.22.44    +44.29
  46. Veijo Petjakko              Kerava            1.27.00    +48.45
  47. Kaija Seppälä               Tuusula           1.27.06    +48.51
  48. Karoliina Visti             Tuusula           1.37.53    +59.38
  49. Mitja Redlin                Tuusula           1.38.21  +1.00.06
    - J Levänen                   Järvenpää        Ei aikaa
    - Ritva Mikkola               Järvenpää        Ei aikaa
    - Margita Nyström             Askola           Ei aikaa
    - R Lemmelä                   Tuusula          Ei aikaa
    - Erkki ja Sirkka Sevanto     Sipoo            Ei aikaa
    - Timo Åkman                  Järvenpää        Ei aikaa
    - Kaisa Ikävalko              Järvenpää        Ei aikaa
    - Risto Viitanen              Tuusula          Ei aikaa
    - Hanna Nuorvirta             Tuusula          Ei aikaa
    - Sampo Sulopuisto            Tuusula          Ei aikaa
    - Auli Tepponen               Mäntsälä         Ei aikaa
    - Minna Saaristo              Sipoo            Ei aikaa
    - Kari Martikainen            Järvenpää        Ei aikaa
    - Ossi Honkasalo              Kerava           Ei aikaa
    - Kalevi Eronen               Järvenpää        Ei aikaa
    - Reunanen                    Tuusula          Ei aikaa
    - Reunanen Juha Olivic        Tuusula          Ei aikaa

 

7 km 5 km 3 km 1,5 km Rastireitti Rogaining

1,5 km

 
  (Lähti: 24, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
 
   1. Matti Santala               Tuusula             16.05
   2. Maria Santala               Tuusula             16.15       +10
   3. Matti Mäkinen               Järvenpää           25.56     +9.51
   3. Roope Våg                   Järvenpää           25.56     +9.51
   5. Inkalilja Pirinen           Vantaa              26.34    +10.29
   6. Eetu Paavola                Kerava              28.12    +12.07
   7. Karri Myllymäki             Tuusula             31.55    +15.50
   8. Ellen Tonteri               Tuusula             34.32    +18.27
   9. Joel Kuosmanen              Järvenpää           34.37    +18.32
  10. Sakari Ranta                Tuusula             35.01    +18.56
  11. Karoliina Visti             Tuusula             35.10    +19.05
  12. Santeri Mäkinen             Vantaa              36.24    +20.19
  13. Mikael Gustafsson           Sipoo               41.13    +25.08
  14. Daniel Gustafsson           Sipoo               41.24    +25.19
  15. Merja ja Petra Kontro       Tuusula             51.48    +35.43
    - Timo Ilvonen                Porvoo           Ei aikaa
    - Risto Kytösyrjä             Porvoo           Ei aikaa
    - Erja Kallio                 Järvenpää        Ei aikaa
    - Anna Oljemark               Sipoo            Ei aikaa
    - Holger Oljemark             Sipoo            Ei aikaa
    - Rut Oljemark                Sipoo            Ei aikaa
    - Tarja Petjakko              Kerava           Ei aikaa
    - Karri Myllymäki             Tuusula          Ei aikaa
    - Redlin Petja                Tuusula          Ei aikaa

 

7 km 5 km 3 km 1,5 km Rastireitti Rogaining

Rastireitti

 
  (Lähti: 14, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
 
   1. Sakari Seppälä              Tuusula             23.02
   2. Santeri Seppälä             Tuusula             24.29     +1.27
   3. Matias Virtanen             Tuusula             24.33     +1.31
   4. Eveliina Karhu              Järvenpää           25.11     +2.09
   5. Vilma Tuominiemi            Tuusula             26.24     +3.22
   6. Anna Varonen                Tuusula             27.15     +4.13
   7. Emmi Vaherlehto             Tuusula             28.03     +5.01
   8. Terhi Karhu                 Järvenpää           29.33     +6.31
   9. Atte Kiiskinen              Tuusula             31.46     +8.44
  10. Mia Majander                Sipoo               34.10    +11.08
  11. Arttu Hintsala              Kerava              35.52    +12.50
  12. Petja Redlin                Tuusula             40.35    +17.33
  13. Penna ja Hilla Lautamo      Tuusula             45.51    +22.49
  14. Leevi Laukka                Kerava            1.02.49    +39.47
 

7 km 5 km 3 km 1,5 km Rastireitti Rogaining

Rogaining

Yleinen 2:00

 
Osasta Rogaining joukkueiden emiteistä ei ollut tietoa tai oli epäselvyyksiä, esim laina/vuokraemitin tain muun takia, jos et löydä omaasi tai muuta virhettä niin ota yhteyttä samuli.seppala(ät-merkki)kotikone.fi
 
sij. joukkue                                        sakot   tulos loppuaika
  1. Zarges Endures                                     0      87    1:51:44           
         Niko Sorvari, Mikko Rantahakala                                                  
  2. Team Garmin                                        0      84    1:57:53           
         Mika Lehtonen                                                                    
  3. TVV 1                                              0      80    1:52:50           
         Topi Raitanen, Eero Saleva                                                       
  4. TVV 2                                             -2      80    2:01:51           
         Petri Tonteri                                                                    
  5. Nurminen                                           0      74    1:55:33           
         Jouni Nurminen                                                                   
  6. PertPe                                             0      67    1:55:44           
         Kari Kokkinen, Veli-Pekka Kuutti                                                 
  7. Luistelijat                                        0      64    1:57:34           
         Pekka Pajunen, Mikko Nieminen, Markku Nieminen                                   
  8. Ryytty                                             0      63    1:43:38           
         Tommy Ryytty                                                                     
  9. Joukkue 1                                          0      62    1:48:05           
         Mikko Lamminpää, Tapani Mikkola                                                  
 10. Ådahl                                              0      62    1:58:19           
         Magnus Ådahl?                                                                    
 11. Ihatsu                                            -3      62    2:02:48           
         Ari Ihatsu                                                                       
 12. Tjeld SK                                           0      61    1:52:31           
         Tiina Virtanen, Jari Kleemola                                                    
 13. Joukkue 2                                          0      59    1:56:12           
         Reino Ruotsalainen                                                               
 14. Joukkue 5                                         -1      58    2:00:52           
         Pekka Ruusunen                                                                   
 15. Verkasalo                                          0      56    1:48:46           
         Pekka Verkasalo                                                                  
 16. TVV 4                                              0      56    1:57:25           
         Erkki Helminen, Jaakko Helminen, Mikko Saleva                                    
 17. Lassila                                            0      54    1:57:48           
         Ilkka Lassila, Joona Eskelinen                                                   
 18. Nummela                                            0      53    1:51:29           
         Jyrki Nummela                                                                    
 19. ROCK Satakieli Douple                              0      53    1:55:16           
         Kari Hakuli, Antti Risikko                                                       
 20. Roclan Suunnistajat                                0      52    1:48:59           
         Jani Mähönen                                                                     
 21. Joukkue 3                                          0      52    1:57:40           
         Tommi Hakuli                                                                     
 22. TVV 3                                              0      50    1:49:05           
         Mari Tuomaala, Terhi Latvala, Anne Norrkniivilä                                  
 23. HA                                                 0      49    1:45:23           
         Hanna Perälä, Anders Juholin                                                     
 24. Piriset                                            0      47    1:55:05           
         Jussi Pirinen, Sanna Pirinen                                                     
 25. TAKL                                               0      43    1:50:53           
         Tarja Kolomainen, Aino Leppänen                                                  
 26. Lappeteläinen                                      0      43    1:50:56           
         Raija Lappeteläinen                                                              
 27. Team Hipe                                          0      41    1:52:57           
         Hillevi Syväterä, Pekka Syväterä                                                 
 28. Joukkue 6                                          0      37    1:46:44           
         Jukka Ruusunen                                                                   
 29. Joukkue 4                                          0      36    1:39:10           
         Jukka Myllyniemi, Suvi Myyrä                                                     
 30. Kangassalot                                        0      36    1:52:24           
         Hanna Kangassalo, Maija Kangassalo                                               
 31. Hansi                                              0      35    1:53:51           
         Hansi Keionen                                                                    
 32. Tytöt                                             -1      34    2:00:45           
         Kukka-Maaria Varila, Eveliina Aalto                                              
 33. Kangassalot2                                       0      32    1:56:58           
         Eeva Kangassalo, Miia Railio                                                     
 34. Staffan                                           -7      27    2:06:13           
         Martin Staffan?